Umenie z kávových zŕn

Určite ste sa už stretli s tými najrôznejšími umeleckými prácami, ktoré boli bláznivé, kreatívne a zároveň inovatívne. My vám ponúkame na inšpiráciu jednu z úžasných prác, ktorá je tvorená pomocou kávových zŕn.


Aj vy sami si môžete vo voľnom čase pre oddych a zároveň pre zábavu vytvoriť niečo zaujímavé z kávových zŕn. Rovnako sa môžete zahrať spolu s vašimi deťmi na zrnkových umelcov a tým podporíte nielen vašu, ale aj ich tvorivosť a vzájomnú spoluprácu.

Najväčšia mozaika z kávových zŕn


Ruský umelec Arkady Kim vytvoril pomocou kávových zŕn najväčší portrét na svete. Počas 12 dní spolu so svojimi piatimi pomocníkmi vytvoril 30 m2 veľké umelecké dielo. Spotrebovali pritom jeden milión kávových zŕn, ktoré pospájali do mozaiky. Rôzne odtiene hnedej dosiahli rozdielnym časovým pražením kávových zŕn.


Kresba s príznačným názvom „Prebudenie“ vážiaca 397 kilogramov bola vystavená v moskovskom Gorky Central Parku. Obraz bol zaujímavý nielen vizuálne, ale vyžaroval aj príjemnú vôňu.


Foto:

www.kaffeewelt.ceragol.com/2013/09/20/das-groesste-portrait-aus-kaffeebohnen-der-welt/

www.dearcoffeeiloveyou.com/tag/arkady-kim/

Sledujte nás na Facebooku
  • Facebook Basic Square
Najčítanejšie články

© MA Prestige, s.r.o.

Legionárska 1853/95, 911 01 Trenčín

kavickujeme(zavinac)gmail.com

 

Obchodné podmienky e-shopu

 

Všetky práva vyhradené

Články uverejnené na stránke majú len informatívny charakter. V žiadnom prípade nenabádajú ani nepodnecujú k zvýšenej konzumácii kávy ani iných produktov.

V duchu „pime kávu zodpovedne“.