Káva môže znížiť riziko samovrážd o polovicu, tvrdia vedci z Harvardu

Výskumníci z Harvard School of Public Health nás opäť potešili. Preskúmali totiž údaje z troch veľkých amerických štúdií, ktoré porovnávali riziko samovraždy u dospelých, ktorí prijímali kofeín s tými, ktorí kofeín neužívali.


Výsledky, ktoré boli zverejnené v časopise The World Journal of Biological Psychiatry, boli prekvapujúce. Riziko samovrážd bolo u ľudí, ktorí konzumujú dve až štyri šálky kávy denne, o 50 % nižšie ako v ostatných skupinách.


Aby bolo možné vyhodnotiť vzťah medzi konzumáciou kávy a rizikom samovrážd u mužov a žien, vedci analyzovali dáta od 164 825 žien a 43 599 mužov, ktorí sa zúčastnili štúdií v časovom rozpätí od roku 1988 až do roku 2008.


Aj v štúdii z roku 2011 sa ukázalo, že ženy, ktoré pijú kávu, majú o 15 percent znížené riziko depresie v porovnaní so ženami, ktoré kávu nekonzumujú.


Takže si aj naďalej vychutnávajme svoju šálku kávy. Nielen, že nám môže dať viac energie, ale aj viac radosti do života! :)


Prečítajte si tiež viac o tom, ako kofeín vplýva na náš mozog v článku Kofeín a trocha chémie.Sledujte nás na Facebooku
  • Facebook Basic Square
Najčítanejšie články

© MA Prestige, s.r.o.

Legionárska 1853/95, 911 01 Trenčín

kavickujeme(zavinac)gmail.com

 

Obchodné podmienky e-shopu

 

Všetky práva vyhradené

Články uverejnené na stránke majú len informatívny charakter. V žiadnom prípade nenabádajú ani nepodnecujú k zvýšenej konzumácii kávy ani iných produktov.

V duchu „pime kávu zodpovedne“.