top of page

Káva vo filme

Ak ste milovníkmi kávy a dobrých filmov, potom vám nasledujúce scény budú určite známe. V tomto článku sme sa zamerali na filmové scény, kde svoju významnú rolu zohrala práve káva.


LE FABULEUX DESTIN D´AMÉLIE POULAIN - AMÉLIA Z MONTMARTRU (2001)

Rodená filantropka Amélia (Audrey Tautou) sa rozhodne dať prostredníctvom kávy dokopy dvoch ľudí, ktorí už dávno o sebe vedia, len ich treba trošku „nakopnúť“. Ide o stáleho zákazníka bistra Josepha a trafikárku Georgettu. Pri pohľade na kávu Améliu napadne vyliať ju priamo na Georgettu. Tá zhrozená uteká na toaletu práve v tej chvíli, kedy sa tam nachádza Joseph. Ďalej už všetko zariadila príroda ...YOU´VE GOT MAIL - LÁSKA CEZ INTERNET (1998)

V hlavnej úlohe Joe Fox (Tom Hanks) sa zamýšľa nad kaviarňou Starbucks, ktorej je pravidelným zákazníkom. Podľa neho môžete iba za 2,35 eura priamo pri objednávaní kávy získať vyjadrenie svojej individuality. Skôr ako svoju rannú šálku kávy dostanete, musíte urobiť hneď šesť rozhodnutí akú kávu chcete. Či kávu veľkú - malú, slabú - silnú, s kofeínom - bez kofeínu, s nízkym obsahom tuku – bez tuku atď...


THE BUCKET LIST - NEŽ SI PRE NÁS PRÍDE (2007)

Hlavná postava arogantný milionár Edward Cole (Jack Nicholson) sa po zistení, že má nevyliečiteľnú chorobu v nemocnici stretáva s automechanikom Carterom Chambersom (Morgan Freeman), ktorého postihol rovnaký osud. Edward sa rozhodne vychutnávať výnimočné a jemné veci v živote, počínajúc jednou z najdrahších káv na svete známou ako Kopi Luwak. Po tom čo Carter odmietne piť ponúknutú kávu, neskôr odhalí jej nepríjemný pôvod – káva je vyrobená z exkrementov indonézkych cibetiek nazývaných Luwaky.


HEAT - NEĽÚTOSTNÝ SÚBOJ (1995)

Film, v ktorom konečne vidíme herca Roberta De Nira a Al Pacina pred kamerou v rovnakom čase, aj keď obaja už hrali v Krstnom otcovi II. Film vrcholí scénou, v ktorej sa títo dvaja rivali zamýšľajú nad ich vybranou životnou cestou pri káve v skutočne nezabudnuteľnom filmovom momente.


THE DEVIL WEARS PRADA - DIABOL NOSÍ PRADU (2006)

Nikdy nestrávila herečka Anne Hathaway toľko času bežaním cez New York, ako v úlohe asistentky Andy Sachs vo filme Diabol nosí pradu. Nekonečné zbieranie a zháňanie horúcich šálok kávy pre jej neprimerane náročnú nadriadenú Mirandu Priestly (Meryl Streep), ktorá je šéfredaktorkou časopisu Runway.


DANTE´S PEAK – ROZPÚTANÉ PEKLO (1997)

Uprostred veľkej prírodnej katastrofy postave Rachel Wandoovej (Linda Hamilton) dvorí Harry Dalton (Pierce Brosman) prostredníctvom šálok kávy z jej obľúbenej kaviarne, ktoré jej osobne nosí. Neskôr vo filme prezrádza: „Nikdy som sa skutočne nestaral o tvoju kávu.“


PULP FICTION (1994)

V zhone upratať „neporiadok“ vo svojom aute, Vega (John Travolta) a Winnfield (Samuel L. Jackson) privezú mŕtve telo k Jimmymu (ktorého hrá sám režisér filmu Quentin Tarantino) domov. Zatiaľ čo Winnfield nešetrí komplimentmi na Jimmyho výberovú kávu, Jimmy mu nahnevane odpovedá: „Kupujem exkluzívnu a drahú, pretože keď ju pijem, chcem si to vychutnať. Ale vieš, čo je v mojej mysli teraz? Že TO nie je káva v mojej kuchyni!“


Sledujte nás na Facebooku
  • Facebook Basic Square
Najčítanejšie články
bottom of page