top of page

BLOG: Moja prvá káva v Paríži

Všetci moji známi poznajú historku o tom, ako sme si spolu s mojím kamarátom objednali, teda lepšie povedané, snažili si po francúzsky objednať kávu. Celý zábavný a hlavne rýchly príbeh sa odohrával v Paríži na boulevard Le Saint Michel.


Samé tie malé kaviarne, ktorými je Paríž posiaty, priamo lákajú, aby ste sa do nich posadili a nerozmýšľali nad tým, ako si to čo chcete, vypýtate. To bol aj náš prípad :) Našli sme si parádne miesto na teraske so skvelým výhľadom na ľudí a tvárili sme sa ako domáci. TEDA, až kým neprišiel čašník. V hlave som mala ako jednoducho to zvládnem. Moje „Bonžúr“ z ďaleka nepripomínalo to čašníkove, ale odhodlane som pokračovala: „Deux presso avec lait“. Dve presá s mliekom, brnkačka, dala som to. A práve preto ma tak prekvapila čašníkova reakcia s veľkým otáznikom na konci: „Bière“??? Pivo? Prečo hovorí o pive? Asi som niečo zle vyslovila, svoju frázu „Deux presso avec lait“ som teda zopakovala 2x, pre istotu. Čašník stále nechápal, tak som spustila aspoň moju slovíčkovú angličtinu „coffee“ „milk“ „two coffee“.


Nakoniec sme sa pochopili, priniesol nám dve veľké kávy s obrovským množstvom šľahačky a na účte 15 eur. Kde zobral to pivo mi doteraz nie je jasné :)


Petra


P.S. Aj vy radi kávičkujete a máte plnú hlavu myšlienok, dojmov, pocitov, básničiek o káve alebo zážitkov z kávy a chcete sa s nimi podeliť? Pošlite nám ich mailom na kavickujeme@gmail.com a aj vy môžete mať takýto vlastný blog na našej stránke. Tešíme sa na vás.


Sledujte nás na Facebooku
  • Facebook Basic Square
Najčítanejšie články
bottom of page