top of page

Chemik vytvoril kávu s antioxidantmi, ktoré nájdeme v červenom víneSpojiť kávové zrná s antioxidantmi, ktoré sa nachádzajú v červenom víne, to chce odvahu. Americký chemik Glen Miller sa chcel najskôr zamerať na čaj alebo balenú vodu, ale nakoniec sa rozhodol pre kávu. A ako sám povedal, káva bola tou najlepšou voľbou. Glen Miller je odborníkom v organickej chémii a predsedá na katedre chémie na univerzite v New Hampshire v Durhame.


Kávové zrná kombinujú účinky kávy s antioxidantmi, ktoré nájdeme v červenom víne. Vynálezca ešte pred pražením vylúhoval fazuľu Coffea Arabica v látke zvanej resveratrol, čo je prirodzene sa vyskytujúci antioxidant v šupke hrozna, používaného na výrobu červeného vína.


S kombinovaním kávy a resveratrolu najskôr začínal vo svojej kuchyni, veril, že sa mu podarí vyvinúť takú kombináciu, kedy milovníci kávy nájdu vo svojej šálke rovnaké množstvo resveratrolu ako v jednom pohári červeného vína. Resveratrol je navyše bez chuti, takže by nemal žiadnym spôsobom meniť chuť kávy.


Zdroj: www.veraroasting.com

Sledujte nás na Facebooku
  • Facebook Basic Square
Najčítanejšie články
bottom of page