top of page

Káva ako skvelý pomocník v domácnostiVedeli ste, že káva nielen dobre chutí, ale je aj veľkým pomocníkom v domácnosti? Pozrite sa na praktické využitie kávových zrniečok alebo usadenín z kávy. Pomôcť tak môžete nielen vašim rastlinám v byte, ale aj záhradke. A dokonca dokáže pomôcť aj poškriabanému nábytku, či vašej pokožke v boji s celulitídou.


Pre čistotu odolných povrchov a riadov Hrubú štruktúru kávovej usadeniny môžeme využiť pri čistení zaschnutých povrchov. Vyskúšajte ju zmiešať s bežným čistiacim prostriedkom a riady budete mať rýchlejšie čisté.


Hnojenie rastlín Ak pestujete rastliny, ako sú ruže, azalky, rododendrony, hortenzie a kamélie, môžete primiešať kávovú usadeninu do pôdy s cieľom podporiť ich rast a poskytnúť im tak pridanú výživu.


Chráňte vašu záhradu pred hmyzom a mačkami Nielenže kávová usadenina hnojí vašu záhradu, ale môže byť tiež netoxickou možnosťou pre odplašenie škodcov. Ak sa vám premnožili na záhrade slimáky, vyskúšajte na nich použiť pozostatky vašej kávy. Dokonca tiež mačky nemajú rady vôňu kávovej usadeniny a ešte lepšie výsledky dosiahnete pridaním aj trochy citrusovej kôry.


Peeling pre skrášlenie pokožky Kávové zrniečka fungujú ako perfektný peeling. Ich štruktúra dokáže našu pokožku zbaviť suchej a odumretej pokožky a prinavrátiť jej tak lesk a hebkosť. Odporučiť vám môžeme peeling z našej kozmetiky s obsahom kávy. Viac informácií nájdete TU.


Dezodorant na ruky aj pre chladničku Kávová usadenina vás môže zbaviť zápachu na vašich rukách, napríklad od cibule alebo cesnaku. Stačí si z nej dať trochu na ruky a pošúchať. A ak chcete odstrániť zápach z vašej chladničky, umiestnite misku s kávovou usadeninou do vnútra chladničky. Necháte ju tam, kým zápach nezmizne.


Obnovenie nábytku Škrabance z tmavého nábytku možno ľahko odstrániť, keď zmiešate mletú kávu s trochou vody a votriete zmes do dreva. Takáto zmes funguje zároveň ako farbivo pre oživenie vášho nábytku.


Zatočte s celulitídou Vedci sa pozreli na využitie kávy a extraktu z nej v kozmetike a viaceré štúdie dokazujú jej účinok v boji proti celulitíde. Ak aj vás trápi celulitída, tak vyskúšajte naše Telové sérum, ktoré je u nás najpredávanejšie. Viac informácií o ňom nájdete TU.


Hnedá farba na drevo, tkaniny aj papier Jednoducho prevarte kávovú usadeninu vo vode a nechajte chvíľu odstáť. Potom do nej môžete ponoriť napríklad látku, ktorú potrebujete zafarbiť do hneda. Rovnako tiež môžete použiť štetec a využiť tak hnedú farbu pre vytvorenie jedinečných vzorov na nábytku.

Sledujte nás na Facebooku
  • Facebook Basic Square
Najčítanejšie články
bottom of page