top of page

Káva a vaše vlasy


V minulých článkoch sme písali o tom, aké pozitívne účinky môže mať káva na vašu pleť. Rovnako pozitívne pôsobí aj na vaše vlasy. Vďaka svojim omladzujúcim, stimulujúcim a hydratačným účinkom, môže káva vyriešiť práve váš kozmetický problém. Za vyskúšanie nič nedáte, teda okrem trocha času a kávy. Na druhej strane máte efektívnu, prírodnú a najmä lacnú metódu starostlivosti o vaše vlasy.


Káva podporujúca rast vlasov


Kofeín obsiahnutý v káve zvyšuje krvný obeh, čo napomáha rastu vlasov. Aplikácia je veľmi jednoduchá. Stačí kávovú usadeninu vmasírovať priamo do pokožky hlavy a nechať ju čo najdlhšie pôsobiť (cca 1 hodinu). Kofeín tak stimuluje vlasové folikuly a urýchli ich rast. Ďalej vlasy opláchnite vodou a použite vlasové prípravky ako obvykle. Pri pravidelnejšom používaní si pravdepodobne už po mesiaci všimnete prvé zmeny.


Káva pre výraznejšiu farbu vlasov


Mnohé ženy s tmavými odtieňmi vlasov používajú kávu ako prírodný a zároveň šetrný zosilňovač farby ich vlasov. Vedia, že káva dopomáha vlasom stmavnúť a súčasne im dodáva prirodzený lesk a objem. Treba len použiť silnú, vychladnutú kávu (cca 2-4 šálky), ktorou vlasy opláchnete. Pre jednoduchšie použitie, stačí kávu naliať do rozprašovača. Nechajte pôsobiť asi 20-30 minút a zmyte vodou. Pre silnejší účinok a viditeľnejší efekt môžete použiť hydratačnú masku. Postačí, ak mletú kávu zmiešate s vaším obľúbeným olejom na vlasy alebo kondicionérom. Vaše vlasy tak zostanú jemné, lesklé a viditeľne tmavšie.


Koniec šedinám prostredníctvom kávy


Všetci vieme, že farby na vlasy obsahujú rôzne chemikálie, ktoré môžu oslabiť vlasy a zároveň spôsobiť podráždenie kože. Ak ste citlivá na tieto farbivá a plánujete použiť prírodný prípravok na bezpečné oživenie farby vlasov, tak káva je pre vás rozhodne to pravé. Stačí, ak si uvaríte silnú kávu (cca 2-3 šálky) a necháte vychladnúť na izbovú teplotu. Potom do mokrých, šampónom umytých vlasov, kávu vmasírujte. Postupujte krúživými pohybmi od korienkov ku končekom. Nechajte pôsobiť (cca 20-30 min) a ďalej vlasy opláchnite studenou vodou.

Nevýhodou tejto metódy je, že káva síce prekryje šediny, ale len dočasne. Preto ju treba aplikovať pravidelnejšie. Ak nebudete spokojný s výsledným efektom, stačí vlasy viackrát zmyť šampónom a farba je preč.


Koniec lupinám pomocou kávy


Mnoho ľudí má nepríjemné skúsenosti s lupinami. Dôvodov ich vzniku môže byť hneď niekoľko. Od suchej pokožky, stresu, zlej životosprávy, aplikácii nesprávnych vlasových prípravkov, či stylingových nástrojov, až po rôzne kožné ochorenia. Lupiny sa tvoria pri suchej, svrbiacej a následne olupujúcej pokožke hlavy. Skúste sa ich zbaviť pomocou obyčajnej kávovej usadeniny. Stačí, ak ju vmasírujete do pokožky hlavy, opláchnete a zopakujete ešte raz. Potom vlasy umyte šampónom, ktorý neobsahuje silikón, sulfáty, či parabény. Ich použitím hrozí, že by sa pokožka hlavy mohla vysušiť omnoho viac.


Ak sa rozhodnete vyskúšať jednu z uvedených metód, mali by ste vedieť jednu podstatnú vec. Káva pôsobí ako farbivo, preto si počas aplikácie dávajte pozor na oblečenie. Ak sa vám nejaká nehoda stane, prečítajte si článok Ako odstrániť škvrny od kávy.


Zdroje: naturallycurly.com; livestrong.com

Sledujte nás na Facebooku
  • Facebook Basic Square
Najčítanejšie články
bottom of page