top of page

Ľadová káva, vykúpenie počas horúcich letných dníLeto sa nám vonku predvádza v celej jeho kráse. Či už pri vode trávime celý víkend alebo aspoň pár hodín po práci, kúpaliská, jazerá aj rôzne vodné nádrže sa plnia, aby sme sa aspoň na chvíľu osviežili.


V tomto období je azda najžiadanejšou kávou ľadová káva, ktorá nám vie poskytnúť chutné osvieženie. Pozrime sa teda na to, ako si tento nápoj pripraviť.


Šejkujeme

Základ pre ľadovú kávu predstavuje studená káva. Je na každom z nás, či uprednostňujeme espresso alebo instantnú kávu. Pre krásnu penu odporúčame kávu pripravovať v shakeri. Ak sa rozhodneme pre instantnú kávu, stačí ju zaliať studenou vodou. Dochutíme ju podľa vlastnej chute cukrom, či mliekom. Pridáme kocky ľadu, šejkujeme a výslednú ľadovú kávu nalejeme do vysokého pohára so slamkou.


Ľadové kocky

Druhý spôsob je o trochu náročnejší na čas prípravy. Základom zostáva káva, ktorú si samozrejme pripravíme podľa vlastnej chute. Takto pripravenú kávu vylejeme do zásobníka pre prípravu ľadu a dáme do mrazničky. Výsledné ľadové kávové kocky potom podrvíme alebo rozdrvíme v mixéri. Dreň vylejeme do pohára, pridáme slamku a pre fajnšmekrov sladkého môžeme poliať sirupom.


Zmrzlina

Táto kávička bude asi najobľúbenejšia, veď kto by nemal rád zmrzlinu. Opäť si pripravíme kávový základ, ktorý v tomto prípade neodporúčame sladiť. O sladkú chuť sa postará zmrzlinka. Studenú kávu vylejeme zhruba do polovice vysokého pohára a pridáme zmrzlinu, ktorú máme radi. Do kávy sa hodí predovšetkým vanilková, oriešková alebo mandľová. Môžeme tiež pridať pár kociek ľadu.

Sledujte nás na Facebooku
  • Facebook Basic Square
Najčítanejšie články
bottom of page